Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Ciekawostki > Niemiecki bunkier >

Niemiecki bunkier

Kategoria: Ciekawostki, Dzielnice, Dodał: beskidia, Utworzono: 2009-07-26 20:38:47
Podczas budowy Obwodnicy Wschodniej w Lipniku, dzielnicy Bielska-Białej natrafiono pod warstwą ziemi na niemiecki bunkier z okresu wojny. Problem w tym, że bunkier leży dokładnie w osi przyszłej drogi. Miejmy nadzieję, że znajdą się fundusze na przeniesienie tego już historycznego obiektu wojskowego i nie zostanie on zniszczony. Fotografia przedstawia wnętrze bunkra.
Odkryty obiekt to niemiecki schron bojowy z II wojny światowej typu Bauform 251. Stoi w pasie jednej z niemieckich linii obronnych budowanych w 1944 roku w okolicach Bielska-Białej. Przypuszczalnie jest to jedyny tego typu obiekt zachowany do czasów obecnych na świecie. W okolicy ul. Krzyżowej (gdzie znaleziono obiekt) natrafić można także na inne niemieckie umocnienia - niewielkie stanowiska typu kochbunkier.
Więcej: http://www.armiakrakow.fortyfikacje.pl/kochbunkry/


de Lipnik
Das Innere eines jetzt ausgegrabenen deutschen Bunkers.
Mehr über deutsche Bunker aus 1944 findet man in:
http://www.armiakrakow.fortyfikacje.pl/kochbunkry/

und auch als Kommentar zu den Bildern links und rechts.

bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Niemiecki bunkier lipnik, Bielsko-Biała bunkier, wnętrze bunkra, Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.02 s