Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Panorama miasta > Barkowski Las >

Barkowski Las

Kategoria: Panorama miasta, Ulicówka, Dodał: kajo47, Utworzono: 2022-08-26 18:23:37
 Barkowski Las na pograniczu Komorowic i Hałcnowa. Widoczne ulice: Barkowska, Grenady, 13 Zakrętów. Pytanie: skąd w Hałcnowie ulica Grenady? 
bladzmiana

Komentarze

Ul. Grenady
Data: 2022-08-28 Autor: nie zarejestrowany ~Ciekawski
Ciekawe pytanie. Sam się nad tym zastanawiam czy chodzi o upamiętnienie miasta w Andaluzji chociaż prawidłowa nazwa to Granada. Być może to jakieś nawiązanie do twórczości A.Mickiewicza i jego Konrada Wallenroda gdzie pisał o twierdzach Grenady, mamy przecież w Komorowicach kilka ulic nawiązujących do dzieł romantycznych np. ul. Wajdeloty czy ul. Budrysów. Zastanawiam się w którym roku nadano nazwę Grenady? Może ktoś z grona czytelników beskidii będzie wiedział.
Bark
Data: 2022-08-28 Autor: nie zarejestrowany ~Ciekawski
Do pytania o ul. Grenady dołączam pytanie o etymologię nazwy "Bark". Skąd nazwa wzgórza Bark? Czy może chodzić o nazwę stosowaną w budowlach fortyfikacyjnych? Czy wzgórze pełniło kiedyś taką funkcję? Może chodzi tylko ukształtowanie terenu?

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
panorama miasta, Komorowice, Hałcnów Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.03 s