Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Dzielnice > Dawna fabryka w Wapienicy >

Dawna fabryka w Wapienicy

Kategoria: Dzielnice, Ulicówka, Dodał: beskidia, Utworzono: 2018-02-24 13:32:14
Bielsko-Biała Wapienica na ulicy Kopytko. Budynek na wprost na pierwszym planie został wzniesiony ok. 1918 roku przez gminę ewangelicką na dom wypoczynkowy dla dzieci. Budynek częściowo stanął na miejscu dużej fabryki Alberta Lincka, która doszczętnie spłonęła w 1912 roku.
bladzmiana

Komentarze

Kto pierwszy ten... Beskidia!
Data: 2018-02-27 Autor: BBK
Przyznaję - zostałem wyprzedzony, ale i tak zapowiada się, moim zdaniem, bardzo ciekawy wątek, który wkrótce rozwiniemy... :) Pozdrawiam!
Dawno, dawno temu...
Data: 2018-02-27 Autor: BBK
Pod poniższym linkiem znajduje się pocztówka umieszczona wcześniej na Beskidii, datowana na 1918, na której w centralnej części po prawej stronie widać ten budynek ze zbocza wzgórza po wschodniej stronie rzeki Wapienicy u podnóża dzisiejszej ulicy Łowieckiej: http://www.historia.beskidia.pl/396_bielsko_-_biala_wapienica_-_lobnitz_stare_zdjecie.html Do decyzji Beskidii - czy w takim przypadku nie warto by powielić zdjęcia dla uzyskania lepszego efektu w tym miejscu? Pozdrawiam!

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
wapienica dawna fabryka, albert Linck, Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.042 s