Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Dzielnice > Bezimienny grób w cygańskim lesie >

Bezimienny grób w cygańskim lesie

Kategoria: Dzielnice, Miejsca, Dodał: Zbyszek, Utworzono: 2017-07-29 23:13:23
 Bezimienny grób w cygańskim lesie znajdujący się zaraz obok traktu i scieżki rowerowj. Według relacji starszełowieka jest tam pochowany niemiecki żołnierz który poległ w walkach w 1945 roku. Czy ktoś posiada jakieś informacje na temat tego grobu?

bladzmiana

Komentarze

Grób
Data: 2017-07-30 Autor: nie zarejestrowany ~Henryk
Nie chcę mi się wierzyć, że tam leży ktoś z Niemców z 1945 roku, bo po wojnie wszystko co było niemieckie było niszczone, dewastowane. Być może to jakaś historia przedwojenna. Być może nie grób tylko pomnik.
Grób
Data: 2017-07-30 Autor: nie zarejestrowany ~Zbyszek92
Według relacji grup był bezimienny to raz. Druga sprawa groby żołnierzy niemieckich były niszczone na zlecenie władzy komunistycznej (przykład cmentarza pod dębowcem). W samym bielsku mieszkało sporo Niemców plus nie wszyscy Polacy patrzyli na Niemców jak na demona (wielu żołnierzy także nie było wrogo nastawionych do Polaków) tym bardziej w 45 gdy zbliżali się jednostki armii czerwonej składające się w dużej części z jednostek azjatyckich.
Grób
Data: 2017-07-31 Autor: nie zarejestrowany ~Zbyszek92
*Według relacji grób był bezimienny to raz.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Cygański Las. Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.049 s