Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Architektura i sztuka > Ruina w Kamienicy >

Ruina w Kamienicy

Kategoria: Architektura i sztuka, Dzielnice, Dodał: beskidia, Utworzono: 2016-07-24 22:05:33
Kolejny dom przy ulicy Karpackiej w Bielsku-Białej Kamienicy, który czeka na zawalenie się. Aktywność właściciela nieruchomości polega wyłącznie na oznaczeniu ruiny w postaci tabliczki, że obiekt grozi zawaleniem.
bladzmiana

Komentarze

Zabytek
Data: 2016-09-20 Autor: bartekkaszuba
Przez dłuższy czas pamiętam, że na obiekcie wisiała charakterystyczna niebieska tabliczka oznaczająca obiekt zabytkowy prawem chroniony...czyżby bronił się przez tyle czasu sam i nagle przestał się chronić z braku sił ? Czy tabliczka odpadła wraz z tynkiem ?
"Zabytek"
Data: 2016-09-21 Autor: KLK
Zabytek ten czeka zapewne na dopełnienie swego losu... Wlkepszych dla siebie czasach zamieszkiwał go Maksymikuan "Maxi" Meissner, przyjaciel znanego nam już wybitnego narciarza, taternika, szybownika i stolarza modelowego Edwarda Dudka, którego był pracownikiem. Dom ten jest szkolnym przykładem "Polskiej szkoły konserwacji zabytków" a`la B-B; posiadający zdjęcia z "lepszych czasów", mogli by je upublicznić!
gospodarka żarowa
Data: 2016-09-21 Autor: korzeniowski
Obawiam się, że problem zostanie rozwiązany tak jak przy ul. Browarnej czy też Listopadowej.
Ruina w Kamienicy
Data: 2016-09-21 Autor: nie zarejestrowany ~Wojtaszko
Drodzy komentujący chyba zapominają, że nie jest to nieruchomość publiczna tylko prywatna i jej właściciel ponosi odpowiedzialność na jej stan. Nie można nikogo siłą przymusić do remontu. A że w naszym, bądź co bądź biednym kraju takich przypadków zaniedbań jest bez liku - cóż, można tylko żałować... I pamiętać o trudnej historii nieruchomości poniemieckich i pożydowskich w powojennych czasach... Wiem, że komentujący tutaj są obeznani z polską rzeczywistością po 1945 roku, spodziewałbym się więc po nich głębszej analizy problemu. Pozdrawiam, Wojtek
Dom Maxa
Data: 2017-03-10 Autor: nie zarejestrowany ~Maciej Klaptocz
Mialem przyjemnosc znac Maxa i "wujka" Edka, w moim rodzinnym domu sa meble i przedmioty wykonane przez mistrzow, bo takowymi byli, zas patrzac na domek Maxa...to "Smutno mi Boze"

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
ruina w Bielsku Kamienicy, ulica Karpacka ruina Bielsko, Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.035 s