Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Ciekawostki > Tablica nagrobna >

Tablica nagrobna

Kategoria: Ciekawostki, Dzielnice, Dodał: mors1, Utworzono: 2016-03-01 21:45:50
 Ciekawy szczegół. Tablica nagrobna z cmentarza przy ul. Bystrzańskiej, przechowywana dziś w bezpiecznym miejscu, nosi ślad po sowieckiej kulce. Hordy ze Wschodu atakowały hordy germańskie zlokalizowane w znacznych siłach na terenie Lipnika (150 czołgów). Sowieci nacierali od strony Żywca oraz inna grupa od Oświęcimia. 
bladzmiana

Komentarze

płyta
Data: 2016-03-02 Autor: lens
Bardzo ciekawy obiekt, czy można prosić o lepsze zdjęcie? Bez urazy, ale co to znaczy, że jest w bezpiecznym miejscu? W prywatnych rękach? Jeśli tak, to to raczej jest podiwanione a nie zabezpieczone. Czy jest jakiś kontekst tej płyty, na czym grobie była, kiedy wykonana, jaki materiał?
"podiwanione"
Data: 2016-03-02 Autor: korzeniowski
Wydaje mi się, że "podiwanione" zabytki bywają lepiej zabezpieczone niż te, będące w gestii miejscowych sołtysów. By się o tym przekonać, wystarczy wizyta na bystrzańskim cmentarzu.
niby tak, ale...
Data: 2016-03-02 Autor: lens
Podiwanione pozostaje podiwanionym. Szczególnie, że z cmentarza. To takie jakieś podobne do hordy mającej za nic szacunek dla ludzi. Czyż nie lepiej byłoby to prezentować w jakimś lapidarium? Są już takie przecież na cmentarzach. Pozdrawiam:)

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Mikuszowice Żywiec Bielsko Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.318 s