Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Ulicówka > czyje to popiersie? >

czyje to popiersie?

Kategoria: Ulicówka, Architektura i sztuka, Dodał: Ewa Janoszek, Utworzono: 2015-03-20 09:52:13
Przy ulicy Komorowickiej, koło dawnej fabryki "Weldoro" (lub jak kto woli Voeslauer Kammgarnspinnerei) ustawiono rzeźbę, która niegdyś tam stała. Kto wie kogo ona przedstawia? Ja wiem, ale nie powiem (przynajmniej na razie) ;-)
bladzmiana

Komentarze

Weldoro
Data: 2015-03-20 Autor: nie zarejestrowany ~Tadeusz
Temat już był.Odsyłam do wcześniejszych wpisów.Polecam zarazem obejrzeć to bolszewickie "dzieło artystyczne"(niektórzy tak to nazywają)z tyłu.Z przodu niby normalnie a prawda wstydliwie ukryta czai się z tyłu.Mam nadzieję,że nie doczeka się kolejnej wolty.Z poważaniem.Tadeusz.
Weldoro
Data: 2015-03-21 Autor: jkkubula
Hanka Sawicka
Weldoro
Data: 2015-03-21 Autor: jarower
to jest Wanda Wasilewska i najbardziej zagożała komunistka, precz z tą paskudą !!!!!
Przypomnienie.Hanna Sawicka, właściwie Hanna Krystyna Szapiro, pseudonim Hanka (ur. 19 grudnia 1917
Data: 2015-03-21 Autor: nie zarejestrowany ~Tadeusz.
Rozszerzenie tajne/poufne Data: 2013-01-14 Autor: nie zarejestrowany ~Tadeusz Na terenie dawnego weldoro vel kamganki ul Komorowicka nr 108 albo więcej stał sobie postument.Na tymże stało wydrukowane Z W M a na szczycie popiersie bojowniczki niejakiej hanki S.Towarzysze będą wiedzieli o kogo chodzi.Zacna ta postać znikła pewnego dnia ze swojego na wieczność przydzielonego miejsca.Odnalazła się jednak bidulka.Szanowny KAJO 47 nie widział i inni też nie widzieli a ona skromnie sobie stoi za krzaczkami obok rakiety(przez przypadek skierowanej na zachód)i czeka nieboga na lepsze czasy, kiedy znowu wychynie i zajmie należne miejsce.Forpoczty są już nawet na Wiejskiej. P.S koleżanka w/w ma się dobrze ma nawet swoją ulicę w okolicy.aniela krzywoń -prosimy o zdjęcia Do TADEUSZA Data: 2013-01-15 Autor: nie zarejestrowany ~g... Twoja informacja ucieszyła mnie.Otóż popiersie Hanki Sawickiej jest wykonane przez znanego artystę-rzeżbiarza.Jest więc w pewnym sensie artystycznym dziełem sztuki.I nie powinno zostać zniszczone.Po zniknięciu z terenu dawnego ZPW im.Hanki Sawickiej byłem przekonany,że ktoś to popiersie zniszczył.A tu niespodzianka. Ślady historii powinny pozostawać, niekoniecznie w tych samych miejscach.Po co niszczyć, one nie "ugryzą"... Uszanowanie dla "jarowera"
Jest miejsce na tego typu dzieła.
Data: 2015-03-22 Autor: nie zarejestrowany ~van czyz
Galeria Sztuki Socrealizmu w Kozłówce; http://www.muzeumzamoyskich.pl/socrealizm
Hanka Sawicka-Szapiro
Data: 2015-03-22 Autor: KLK
Nie cierpiałem tych komunistycznych bożyszczy: Nowotki, Findera (choć Bielszczanin!), Fornalskiej, Krasickiego no i Hanki Szapiro-Sawickiej właśnie! Do chwili kiedy niedawno (!)przeczytałem cenną książkę Barbary Wachowicz: "Bohaterki Powstania Warszawskiego", a tam w jednym z opisów NIEZWYKLE pochlebną notatkę o ... tej Hance właśnie! Wynika z niej, że nie była żadną komunistką, lecz żarliwą lewicującą patriotką, która swe przekonania opłaciła męczeńską śmiercią z rąk niemieckich... Powojenni komuniści zaś przywłaszczyli sobie Jej sylwetę dla celów autopropagandy - ot co. A Barbarze Wachowicz wypada mi (nam!) wierzyć!
Hanka Sawicka
Data: 2016-09-24 Autor: nie zarejestrowany ~A.sz
O jakiegoś czasu interesują się postacią Hanki Sawickiej. Czytając jej życiorys, krótki, bo przerwany śmiercią (l.24) od gestapowskich kul w marcu 1943 na warszawskiej Starówce, odnajduję zupełnie inną osobę od tej, którą dziś opisują środowiska skrajnej prawicy oraz IPN. Mało jest postaci związanych z ruchem lewicowym i komunistycznym tak wściekle i kłamliwie atakowanych i opluwanych jak właśnie Hanka.
Hanna Szapiro
Data: 2016-09-25 Autor: nie zarejestrowany ~Tadeusz
Szanowny ~A.sz.Jako przedstawicielowi skrajnej prawicy trudno mi zrozumieć opis osoby na podstawie samych gestapowskich kul i warszawskiej Starówki.Sugestia sama się nasuwa(czy może powinna?}Powstrzymuję się od wściekłych i kłamliwych ataków oraz opluwania postaci nie skrajnej i nie zdradzieckiej lewicy i odrzucam oszczercze i kłamliwe pomówienia i insynuacje IPN.Jednocześnie zwracam się z prośbą o udostępnienie szerszej publiczności biografii tej świetlanej postaci i żarliwej patriotki.Z góry uprzejmie dziękuję.
Hanka Sawicka
Data: 2017-03-19 Autor: nie zarejestrowany ~Albert
Czy pomnik Hanki nadal stoi tam za płotem?

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
pomniki, PRL Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.034 s