Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Architektura i sztuka > Oko opatrzności >

Oko opatrzności

Kategoria: Architektura i sztuka, Dodał: korzeniowski, Utworzono: 2014-06-11 22:20:22
 Dla znawców :    Supraporta z okiem opatrzności. 

fot.alfred korzeniowski, Bornheim
bladzmiana

Komentarze

Plac Smolki 2
Data: 2014-06-12 Autor: mkgrajek
To fragment budynku przy Placu Smolki 2. O ile się nie mylę, to w tym budynku mieściła się loża masońska.
"Oko opatrzności" czy Loża?
Data: 2014-06-12 Autor: KLK
Nie znam się za bardzo na symbolice wolnomularskiej, wiem oczywiście: kielnie, fartuszki, szpady - ale symbol chrześcijański u zatwardziałych agnostyków? No a poza wszystkim, masoneria raczej nie chwaliła się demonstracyjnie swoimi siedzibami, choć starym bielszczanom znana była np. siedziba Loży w budynku róg Słowackiego i Chopina.
Kurcze...
Data: 2014-06-17 Autor: mors1
jakkolwiek bym chciał pojąć ideę masonów, to nijak mi się to nie udaje. Z tego, co wyczytałem tu i ówdzie, jawi mi się normalny klub, międzynarodowy, jakiś czas już trwający, i z tego powodu obrastający w raczej tandetną tradycję, wyposazony w jeszcze bardziej tandetne atrybuty. Ot, taka międzynarodówka nudzących się, zamożnych facetów, nie mających nic innego do roboty... Może się mylę, więc niech ktoś mnie oświeci :) Czy ktoś z Was czuje na własnej skórze niecne knowania masonerii?? Jej obecność w naszym życiu? Bo ja nie. Nawet RM od jakiegoś czasu odpuściło sobie ten wyraz ze słownika audycji :)No, k...a: jest teraz "gender", "taśmy" etc. Ale nie o tym chciałem. Masz Fred odwzajemnione pozdrowienia od Piotra K. Uskuteczniłem wczoraj przefajny plener foto na wieży zamkowej :) Wrażenia - więcej, niż świetne. Widoki - jak na Miasto przystało. Niestety. Nie mogę wrzucić nic na Beskidię, dopóki Pani Dyrektor nie wyrazi zgody na publikację. Muszę Ją poprosić o to, podpierając się niekomercyjnym charakterem "Beskidii". Tylko i wyłącznie taki był zamiar mojej wyprawy na Wieżę, co grubą kreską chcę podkreślić. A może nasz Admin załatwi mi to z Panią I.P. ? :) Byłoby fajnie. Jeśli nie, to sam się postaram. Posyłam Ci, Fred, na maila, parę fotek z blanków zamkowych. Myślę, że Ci się spodobają :)
a
Data: 2014-06-18 Autor: nie zarejestrowany ~ffg
To na pewno jest kamienica przy Smolki 2 ? Byłem tam i takiej supraporty nie widziałem.
ciekawe...
Data: 2014-06-23 Autor: nie zarejestrowany ~dziadek
A czy nie jest to po porostu "zwykły" znak Opatrzności Bożej? Od dawna zwracał moją uwagę. Na mój gust wygląda na XVIII-wieczny detal, wkomponowany w nowszą (przebudowaną??) kamienicę. Czy ktoś ma jakieś informacje nt. pochodzenia tego zabytku? Czy nie jest to pozostałość dawnej zabudowy Dolnego Przedmieścia, który nie uległ przebudowom i pożarom tej części miasta ??
Stojałowskiego 2
Data: 2014-06-24 Autor: artmanc
Detal ten zdobi budynek przy ul. Stojałowskiego nr 2, a nie przy pl. Smolki nr 2 (budynki leżą niedaleko siebie, ale po przeciwnych stronach ulicy Stojałowskiego, która przechodzi w plac Smolki.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
oko opatrzności Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.095 s