Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Ciekawostki > zagadka >

zagadka

Kategoria: Ciekawostki, Dzielnice, Dodał: ni pies ni wydra, Utworzono: 2014-04-12 19:59:24
Obiekt na zdjęciu (obok końcowego przystanku 4- ki na Langiewicza) stanowi podobno podstawę wieży obserwacyjnej służącej WOP do obserwacji, czy nie nadciąga Anders na białym koniu ;-) . Druga podstawa stanowi obecnie element fundamentu jednej z szeregówek na Oś.Langiewicza.
bladzmiana

Komentarze

Mit?
Data: 2014-04-18 Autor: dominobielsko
Informacji o tym, aby była to podstawa pod wieżę obserwacyjną WOP nigdy nie udało się w żaden wiarygodny sposób potwierdzić... Wiele wskazuje na to, że jest to jedynie "lokalny, osiedlowy mit", jakich sporo krąży chyba po każdej dzielnicy miasta. Szczególnie natomiast wszelkie betonowe/żelbetowe relikty wiąże się z militarnym przeznaczeniem. Pytanie także, w jakim celu miałaby być wzniesiona we wschodnich partiach miasta i przy szczycie wzgórza Złote Łany (410-419 m n.p.m.). Wieża zlokalizowana w tym punkcie miałaby ograniczone pole obserwacji (masyw Beskidu Małego). Panorama z potencjalnej wieży prezentowałaby się tak: http://tinyurl.com/WOP-zlotelany Pozdrowienia, Dominik Kasprzak
panorama...
Data: 2014-04-19 Autor: maria waleria
Panie Dominiku, dzięki za link...
meldunek wywiadowczy
Data: 2014-04-22 Autor: ni pies ni wydra
W wyniku rozpytania miejscowej ludności pozsykano informację jakoby obiekt ukazany na zdjęciu był pozostałością po nieukończnym budynku technicznym nieukończonej instalacji zaopatrywania w wodę/ciepło typu wymiennik.
Jasne światło
Data: 2018-02-17 Autor: nie zarejestrowany ~Złotołanianin
Od jakiegoś czasu nie daje mi spokoju dziwna rzecz. A mianowicie do niedawna (10 lat temu?) Idąc ulicą Langiewicza w na wysokości Aquy można było zobaczyć jasne światło mające źródło na dachu jednego z wieżowców na ulicy łagodnej. Prawdopodobnie był to blok nr 91. Z tego co pamiętam to na dachu znajdowała się niewielka skrzynka z jasnym reflektorem dającym jasne światło o białej barwie. Wiązka światła była bardzo skupiona, tak że można było ja zobaczyć tylko w określonym miejscu. Co ciekawe, na dachu budynku Aquy znajdowało się jakieś urządzenie które było podobne z wyglądu, jednak nie emitowało światła. To na pewno nie było odbicie, ponieważ to coś świeciło się przy pochmurnej pogodzie. Co to mogło być? Czy to jakieś urządzenie do pomiarów meteorologicznych? Geologicznych? Zanieczyszczeń powietrza? Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
podstawa Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.073 s