Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Architektura i sztuka > Piękno betonu >

Piękno betonu

Kategoria: Architektura i sztuka, Góry w mieście, Dodał: korzeniowski, Utworzono: 2014-03-13 11:50:34
Piękno betonu B-B.

fot. alfred korzeniowski, Bornheim
bladzmiana

Komentarze

Piękno betonu Bielska i Białej
Data: 2014-03-13 Autor: maria waleria
Pan Korzeniowski ostatnimi zdjęciami w Galerii (nota bene: znakomitymi pod względem technicznym i artystycznym, nie rzadko wnoszącymi element tajemniczości lub refleksji) wyraźnie nas prowokuje do dyskusji nad celowością zabudowy gór betonem...
Osiedle 22 lipca/ Słoneczne
Data: 2014-03-13 Autor: Tygiel
Budynki z okolic ul. Skośnej, Siemiradzkiego i Aleksandrowickiej. Co ciekawe była tam kiedyś górka zwana Bolkową, gdzie jeździło się na sankach.
Piękno betonu Bielska i Białej...
Data: 2014-03-13 Autor: nie zarejestrowany ~KK
W kwestii piękna wypowiedział się miarodajnie pewien baca: "Byłoby u nas jeszcze pikniej, gdyby to te Tatry nie przesłaniały. Hej!"
Osiedle 22 lipca/ Słoneczne...
Data: 2014-03-14 Autor: nie zarejestrowany ~KK
"Stok" narciarsko-saneczkowy opadający w kierunku Potoku Browarnego prześlicznie okolonego stareńkimi wierzbami, w miejscowym narzeczu nosił nazwę "Wanotka"! Ciekawostka - także w miejscowym, tyle że innojęzycznym narzeczu, "stok" narciarsko-saneczkowy opadający z Widoku ku Kamieniczance nosił nazwę "Homaberg", a wzdłuż przebiegu ul. Orzeszkowej "Pötschberg", natomiast ku Białce w ooboczu ul. Leszczyńskiej "Witzberg"! Wszystkie te górki zawdzięczają swe nazwy prawowitym, dawnym właścicielom pól uprawnych, łąk, gospód i były powszechnie używane... Tak było pewnie i ze wzgórzem "Zennerberg" na przebiegu obecnej ulicy Sikorskiego!
wlaory tech
Data: 2014-03-14 Autor: nie zarejestrowany ~malkontent
no ja akurat uważam, ze pod względem technicznym to te zdjęcia lezą.
Dawne nazwy wzgórz
Data: 2014-03-14 Autor: maria waleria
Pozwolę sobie przypomnieć Szanownym Beskidiotom (to jest uznane, bardzo pozytywne określenie miłośników "Beskidii", użyte po raz pierwszy przez morsa1) o jeszcze jednym wzgórzu zwanym Zipserowe pole. Rozciągało się ono mniej więcej od ul. Szlak przed "Befamą" aż po obecną ul. Rydla z punktem widokowym o wys. 360 m n.p.m. Tam zimą wprawialiśmy się z Ojcem w narciarstwie.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
panorama BB Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.091 s