Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Architektura i sztuka > Synagoga 2 >

Synagoga 2

Kategoria: Architektura i sztuka, Ulicówka, Dodał: mors1, Utworzono: 2013-12-21 15:20:36
Tam, gdzie obecnie zaczyna się podjazd pod ul. Krakowską, to znaczy w miejscu między Lwowską i Żywiecką, a właśnie Krakowską, było ongiś bardziej stromo, niż dzisiaj. Wozy konne i samochody okrutnie męczyły się w czasie pokonywania tej naturalnej stromizny. Auta buksowały, a konie, zaprzęgnięte w wozy wyładowane towarem męczyły się strasznie.
Rozwiązanie tego problemu drogowego nastąpiło wkrótce po pierwszym września roku 39-tego. Stojąca w tym newralgicznym punkcie synagoga, zburzona i zamieniona w kupę gruzu, posłużyła za podsypkę drogi. No i po problemie... Gdy jedziemy z Bielska na Kraków, rzućmy okiem na to miejsce. Ech, ci sprytni, utalentowani Niemcy :) Za jednym zamachem rozwiązali problem drogowy i ideologiczny... Od kiedy wiem o tym fakcie - jadąc na Kraków, myślę o Żydach i ich historii. 
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Biała, synagoga Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.033 s