Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Ustroń > Ten dom ma 100 lat >

Ten dom ma 100 lat

Kategoria: Ustroń, Wydarzenia, Dodał: mors1, Utworzono: 2013-07-06 21:21:38
 Ten dom w Ustroniu Nierodzimiu zostanie wyburzony (na szczęście), za kilka dni. Na jego strychu znalazłem niegdyś (w latach 70-dziesiątych) dokumenty zamówień wojskowych na deski i belki dla miejscowego oddziału Wehrmachtu, sygnowane i opieczętowane stemplem ze swastyką. Właścicielem zakładu tartacznego był niejaki Glogoschek. Bez żalu żegnam się z podobnymi zabytkami.
bladzmiana

Komentarze

wyburzanie zabytkow
Data: 2013-07-14 Autor: nie zarejestrowany ~mk
wyburzanie nie jest lekarstwem na brak kultury. dla mnie to cacko architektoniczne, swym zaniedbaniem proszace o pomste
Masz poniekąd rację, ~mk...
Data: 2013-07-30 Autor: nie zarejestrowany ~mors1
Intencje komentarza - chwalebne, godne szacunku. Chciałbym Cię uspokoić. To jest naprawdę ruina, której nie da się uratować. Obok narożnika z lewej strony zdjęcia, przy samym murze, ówcześni (lata 20-te) budowlańcy postanowili zlokalizować szambo. Teren w tym miejscu jest płaski, zupełnie bezodpływowy. Osadnik po kilkudziesięciu latach użytkowania zaczął przeciekać do gruntu i nasączać fundamenty domu zjadliwą mieszaniną związków organicznych pochodzenia ludzkiego. Ławice domu skruszały stopniowo, i stał się on niezdatny do użytkowania w zasadzie już od lat 60-tych. W dawnych czasach również uskuteczniano budowlane fuszerki. Poza tem, jeszcze jedno. W tym domu, jakieś trzydzieści kilka lat temu, zazdrosny mąż zadźgał nożem do krojenia chleba swoją żonę w chwili, gdy pakowała walizkę, by wyjechać, w poszukiwaniu przygód, do Zakopanego. Nie ujrzała już Giewontu i kochanka - bidulka... Miejsce zbrodni - kuchnia - było od podłogi po sufit schlapane bryzgami krwi. (Nie zmyślam - widziałem). Z tychże dwu powodów: budowlana fuszerka + miejsce zbrodni = brak sensu w żałowaniu, że ten dom zostanie zburzony. Pozdrawiam, i luzik.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Ustroń, wojna Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.044 s