Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Ciekawostki > schron >

schron

Kategoria: Ciekawostki, Miejsca, Dodał: wodniczka, Utworzono: 2013-06-25 10:20:38
 Zarzecze,ulica Beskidzka.
bladzmiana

Komentarze

Schron
Data: 2013-06-26 Autor: korzeniowski
Interesujący objekt, pięknie ujęty. Aż się prosi o pełną dokumentację fotograficzną. Więc prosimy i czekamy!
Obiekt
Data: 2013-06-27 Autor: wodniczka
Dziękuję Panie Korzeniowski.Naturalnie nie jestem pewna czy to jest schron.Przypadek sprawił że znalazłam się blisko. Dodałam zdjęcie licząc że może ktoś wie na ten temat coś konkretnego.Bardzo serdecznie pozdrawiam.
Schron
Data: 2013-07-08 Autor: nie zarejestrowany ~Szymanski Jaroslaw
Otoz ja mieszkalem na ul.lukasiewicza od strony ul.Wandy Wasilewskiej. Na Wandy Wasilewskiej jest ogromny zaklad wlökienniczy i wlasnie kolo portierni pod skarpa sa dwa wejscia do schronöw,jako mlodzi ludzie z ciekawosci chodzilismy z latarkami po tych schronach a mozna bylo przejsc pod calym miastem. Nastepne wejscie bylo w skarpie naprzeciwko fabryki Befama, pozniej bylo wejscie z poczty i wejscie w tunelu,jeszcze jedno bylo pod delikatesami prosto do bialki,a najciekawsze to ze z poczty glownej jest tunel prosto do banku. Ten tunel ma polaczenie z zamkiem sulkowskiego ale za komuny zamurowano czesc wyjsc i zaspawano wejscia do schronöw na Wandy Wasilewskiej i naprzeciwko Befamy.Po zbuzeniu wysokiego trotuaru odsloniete zostalo jeszcze jedno wyjscie ktore ma polaczenie z tunelem poczty do banku poprzez mur zamkowy,teraz stoi tam diabelek ktöry sika i sie smieje z tych ktörzy tego nie wiedza Z powarzaniem byly mieszkaniec pieknego Bielitz-Bialej.
Schron
Data: 2013-07-08 Autor: korzeniowski
Komentarz autora "Szymański Jarosław" nawiązuje do systemu schronów podziemnych w Bielsku a nie do schronu opisanego przez autora "wodniczka". Powracając do schronów p.lot. drążonych w Bielsku w latach 1943-44, to jest to całkowicie oddzielna historia. Ponieważ znam te schrony z autopsji jako jeden z ostatnich świadków, postaram się opublikować ich historię - ale proszę o odrobinę cierpliwości. ak.
prosimy:-)
Data: 2013-07-21 Autor: wodniczka
Cierpliwie czekamy na Pana publikacje. pozdrawiam...
Schron
Data: 2013-12-10 Autor: Tygiel
Ciekaw jestem w jakim kierunku wychodzi otwór strzelnicy widocznej na zdjęciu? Zgaduję, że na zachód i wtedy byłaby to budowla niemiecka z okresu 1944 r., kiedy budowano linie obronne przed nadciagającą Armią Czerwoną. O ile pamietam w tamtym rejonie nie powstały polskie fortyfikacje z wojny obronnej 1939 r.
schron
Data: 2013-12-10 Autor: wodniczka
Otwór schronu wychodzi na południowy wschód, może nawet bardziej na wschód. Jestem ciekawa czy takich schronów jest wiecej w tych stronach? Pozdrawiam:-)
schron
Data: 2013-12-11 Autor: Tygiel
No tak, chodziło mi o kierunek na wschód, bo stamtąd nadeszli Rosjanie ;) Kto wie ile jeszcze takich zaginionych, zapomnianych obiektów kryją nasze okolice? Budowa wschodniej obwodnicy pokazuje, że jeszcze niejedno kryję sie w ziemi lub gdzieś w krzakach na uboczu. Pozdrawiam również :)
a
Data: 2013-12-11 Autor: nie zarejestrowany ~z
wow
Do z
Data: 2013-12-11 Autor: mors1
Gratuluję wyrafinowanego komentarza. Wyznacza on niewątpliwie nowoczesny i znaczący trend młodzieżowy oraz przyczynia się do wzbogacenia naszej wspólnej wiedzy o Mieście. Pomaga także naszemu wspólnemu dobru, czyli uwrażliwianiu się na historię i teraźniejszość Bielska i Białej. Tak trzymaj, "z". Z niecierpliwością będę czekał na kolejne Twoje komentarze.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
schron,militaria Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.129 s