Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Wzgórze > Wzgórze >

Wzgórze

Kategoria: Wzgórze, Dodał: korzeniowski, Utworzono: 2013-01-31 19:05:06
Wzgórze

fot. Alfred Korzeniowski
bladzmiana

Komentarze

Chomik...
Data: 2013-02-01 Autor: mors1
Całkiem przyzwoicie ubrany starszy Pan, skórzana kurtka na wózku itd. Typowy okaz patologicznego zbieracza rzeczy, które "mogą się przydać". Mam sąsiadkę z tej grupy świrów, osobę b. dobrze sytuowaną, która co dzień odwiedza okoliczne śmietniki. Rodzina jest zrozpaczona i zawstydzona. Żal.
Ciekawi ludzie. Może ktoś pamięta?
Data: 2013-02-01 Autor: nie zarejestrowany ~CK
Nie wiedziałem za bardzo gdzie zadać to pytanie. Gdy byłem mały (koniec lat 80-tych) po bialskich podwórkach wędrował starszy pan ostrzący noże. Miał ze sobą całą maszynerię i pamiętam, że bardzo mnie fascynowało co on tam ze sobą wozi. Ktoś go pamięta, zna więcej szczegółów? Bo wkrótce potem słuch o nim zaginął. Tak samo z resztą jak o pani, która w stroju ludowym (?) wędrowała przez 11 Listopada głosząc kazania...
Do ~CK i in. młodych
Data: 2013-02-02 Autor: mors1
Tacy domokrążni rzemieślnicy i wędrowni handlarze byli nieodłącznym elementem bielskiego krajobrazu. Ze szlifierką na ramieniu, zrobioną z lekkich materiałów ("rafka" z koła od roweru, pasek klinowy itd. przemierzali miasto wszerz i wzdłuż. Ich usługi miały wzięcie. Inni zbierali wełniane i bawełniane szmaty w zamian oferując naczynia emaliowane i cynowe. Ale absolutnym "hit-manem" był jegomość wędrujący po ulicach i wykrzykujący donośnym głosem "Skóóórki z królików, z kooozów, z tchóóórzów skupuję!" Panią głoszącą dobrą nowinę pamiętam jeszcze z lat 70-tych. Lubiła straszyć ogniem piekielnym i innymi dopustami bożymi. Ubrana była jednak na czarno - stroju ludowego nie nosiła na pewno.
w stroju ludowym
Data: 2013-02-02 Autor: wodniczka
jest taka pani w stroju ludowym,jeszcze nie dawno widzialam ją w okolicy ul.PCK i na Leszczynskiej.czarny haftowany w kwiaty struj,i nie ważne że czasem bylo +30 stopni.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
ul. Wzgórze Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.028 s