Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Ciekawostki > Wyroby z koniny... >

Wyroby z koniny...

Kategoria: Ciekawostki, Ulicówka, Dodał: mors1, Utworzono: 2013-01-10 19:19:42
 Budynek u zbiegu Słowackiego i Modrzewskiego. Niegdyś sprzedawali tam wyroby z mięsa końskiego. Nie wiem, może nadal to działa, nie sprawdzałem. 
bladzmiana

Komentarze

Paskudna sprawa:)...
Data: 2013-01-16 Autor: mors1
Dziadek mój był sierżantem zaopatrzenia w bielskiej jednostce wojskowej, kochał konie, zajmował się skupem odpowiednich zwierząt na potrzeby armii, miałem też jego zdjęcie w mundurze podhalańskim - niestety, nie mogę go odnaleźć w szpargałach oraz inną fotkę w czasie ćwiczeń wysokogórskich w Tatrach (chyba pod Mnichem), także zaginioną. Gdy znajdę - zamieszczę, ku wspólnej uciesze i pożytkowi. Ale, ad rem... Babcia, wesoła i miła kobietka, nie podzielała chyba miłości swojego męża do koni, bo chodziła niekiedy do tego SKLEPIKU Z KONINĄ na zakupy... Były to lata sześćdziesiąte, pierwsza połowa. Kupowała tam różności (wędliny, mielonki itd) i podsuwała mężusiowi te frykasy jako wieprzowinę itp... Gdyby tak Dziadek się dowiedział, co mu miła żonka podsuwała na stół... Chyba byłaby jakaś rodzinna tragedia... Skąd o tym wiem? Chyba babcia mnie lubiła, bo opowiadała mi o różnych rodzinnych tajemnicach. Babcia..., kochaliśmy się z ogromną współczułością. Dopiero teraz, po 50-ciu latach, można o tym mówić, akta zostały odtajnione!
końska jatka
Data: 2013-01-16 Autor: korzeniowski
mors1, do twej wspaniałej relacji dodam tylko, że t.zw. końska jatka znajdowała się po wojnie trochę niżej, na rogu ul. Słowackiego i Orkana, później była tam łaźnia kominiarska. Pozdrawiam, smacznego!
Być może, fred, ale...
Data: 2013-01-16 Autor: mors1
...ja pamiętam tę lokalizację, która jest na mojej fotce. Zanim można było kupić w marketach karmę dla psów, chodziliśmy z żoną właśnie TU, na początku 90-tych lat, by kupić skrawki mięsa i płuca końskie dla naszego Dinga. Smród był w domu w czasie gotowania tego ścierwa okropny, ale trzeba było, i tyle. Psisko nie było zachwycone, ale żarło, nie miało wyboru. Pozdrawiam Cię. JP

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
handel, art. spozywcze, Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.1 s