Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Galerie > Ciekawostki > Bielsko-Biała - Cieszyn >

Bielsko-Biała - Cieszyn

Kategoria: Ciekawostki, Technika, Dodał: korzeniowski, Utworzono: 2012-08-18 21:14:32
Linia kolejowa Bielsko-Biała Gł.  -  Cieszyn.
Fragment.

fot. Alfred Korzeniowski, Bornheim
bladzmiana

Komentarze

Rdza na szynach
Data: 2012-08-27 Autor: enuajsi
Wnoszac po ilosci rdzy ruch kolejowy na tym odcinku jest raczej sporadyczny. Demokratycznie juz wybrane wladze inwestuja raczej w autostrady po ktorych krazyc ma wielu kierowcow z mozliwie duzymi rurami wydechowymi:). W czasach "global warming" to jak najbardziej sluszna i jedyna linia rozwoju.
Rdza
Data: 2012-09-18 Autor: kajo47
Słyszałem, że na tej trasie ruch kolejowy w ogóle został wstrzymany. Czy ktoś to potwierdzi?
rdza
Data: 2012-09-18 Autor: nie zarejestrowany ~szirer
no niestety to prawda od dobrze ponad roku nie ma pociągów łączących Bielsko z Cieszynem niestety... :/
pociag do Cieszyna
Data: 2012-09-19 Autor: nie zarejestrowany ~enuajsifoto
Zadalem sobie trud szperania po internecie i konkluzja jest absolutnie druzgocaca: otoz nie ma polaczenia kolejowego bratnich miast Bielska i Cieszyna...Kolejny empiryczny dowod o wrodzonym konflikcie miedzy demokracja i kapitalizmem. Dowod rowniez na to jak bardzo punkt siedzenia zmienia punkt widzenie: ci sami ludzie ktorzy w imie prawidlowo funkcjonujacego kapitalizmu doprowadzili polskie koleje do ruiny przed dwudziestu laty na eterze Wolnej Europy nie mogli odzalowac szyn wywiezionych do ZSRR z terenow tzw Ziem Odzyskanych.
pociagi
Data: 2012-09-24 Autor: nie zarejestrowany ~Andreas Kudlaciak, Mintrachin
No wiec tak; UE dala pieniadze na rozwoj autostrad, a nie na tory. W zwiazku z tym buduje sie drogi. Jezdze przez Czechy do Polski, to w ciagu ostatnich dwoch lat z zapasci drogowej jaka byla za komuny, czechy staly sie naprawde nowoczesnym panstwem motoryzacyjnym. Jakie maja obwodnice Pragi i Pilzna, a jakie tunele i wiadukty. Dzieki temu czas podrozy skrocil sie o dobre 40 minut.
pociagi i samochody
Data: 2012-09-25 Autor: nie zarejestrowany ~enuajsifoto
Milo slyszec ze horror przejazdu samochodem z Niemiec do Bielska udalo sie skrocic o 40min - jednak nawet w najbardziej optymalnych warunkach (bez prac drogowych, wypadkow, swiat, sniegu itp) przejazd 720 kilometrow z Norymbergi do Bielska to 8 godzin koszul zlanych potem i krwia ociekajacych paznokci zagryzanych nerwowo na przemian z chrupkami. Ten sam dystans z Paryza do Aix en Provence pociag TGV pokonuje w 3 godziny i dwie minuty - prawie 3 razy krocej. Ten czas to zawsze czas odprezenia (zaden samochod nie zapewni komfortu fotela i przestrzeni pociagu), gapienia sie przez okno, drzemki, lektury, filmu na laptopie, konwersacji z siedzaca wlasnie obok atrakcyjna brunetka zapijanej kawa lub szampanem w zaleznosci jak daleko zawiezie nas rozmowa:). Odnosnie funduszy z Unii Europejskiej: dzieki nim w wielkich bolach urodzilo sie troche najdrozszych w Europie autostrad ale za to juz bez grosza dotacji jedynie wlasnym pomyslunkiem udala sie kolesiom likwidacja 25% torow kolejowych, zamkniecie setek stacji i polaczen kolejowych. I rzeczywiscie bez dotacji udalo kolejnym rzadom ktore laczy troska o obywatela pokazac przecietnemu Polakowi fige: kup se auto albo zakladaj onuce i w droge bo pociag juz tu nie przyjedzie. Wydaje mi sie nawet ze byl to jeden z sierpniowych postulatow ale moze sie myle.
pociąg do Cieszyna
Data: 2012-09-25 Autor: nie zarejestrowany ~ana
Tory wiodące w stronę Cieszyna znajdują się kilka metrów od mojego płotu. Fakt, pociąg osobowy jeździł bardzo rzadko ale też jak jechał to prawie pusty...
pociag cieszyn
Data: 2012-09-27 Autor: nie zarejestrowany ~szirer
Mam nadzieję że w przyszłym roku cos się ruszy na tej linii dzięki kolejom sląskim bo jak widać choćby po trasie do Wisły PKP się nei opłacało a teraz jedzie pociąg za pociągiem wypełnione ludźmi :)

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
PKP Fotografia bielsko, zdjęcia bielsko, galeria zdjęć bielsko, zdjęcia Beskidy, galeria zdjęć, fotografia, zdjęcia Bielsko - Biała, dodaj zdjęcie, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.067 s